Praha

16. února 2015 v 22:31 | Peggy
Skličující bolest komunismu potřísnila budovy tohoto města. Utlačovaní lidé mají jen jednu možnost, a to najít svůj pocit pohodlí a svobody, tím, že se spojí. A to taky udělali. Pod mrazivým sovětským dojmem z architektury se skrývá teplá
a hluboká kultura. Stejně, jako kdekoli na světě, i v Praze můžete najít spoustu překvapivě úžasných lidí. Stejně tak jsou tu ale lidé, které jejich bolest proměnila v nestvůry. Ale mohu vám říct, že obecně jsou Češi jedni z mých nejoblíbenějších lidí, se kterými jsem se kdy setkala. Mám k nim silný citový vztah. Tito lidé nejsou povrchní. Je pro mne jednoduché k nim navázat emoční kontakt. Musím přiznat, že v České republice vidím rozšířenější verzi mého vlastního příběhu. Je tak snadné vidět mé vědomí zrcadlit se ve vědomí těchto lidí. Byli oběťmi. Museli najít pocit svobody a dát si život dohromady pod nadvládou násilí. Následkem toho zjistili, co je opravdu důležité. Našli jeden druhého. Stali se kvůli tomu lepšími. A teď, stejně jako já, jsou osvobozeni od teroru násilí, ale ve svých srdcích ještě zcela svobodní nejsou. Minulost poskvrnila jejich město a jejich životy. Stejně jako já jsou ještě stále v procesu osvobozování. Stejně jako já, stále léčí trauma, které zažili. Dokážu porozumět sama sobě o moc lépe po zdejší návštěvě, protože jsem sama sebe poznala v odrazu českého lidu.

Praha je přesný opak Londýna. Kamkoliv jdeme, lidé se mohou přetrhnout, abychom se cítili vítáni a podpořeni. Lidé zde nepředstírají. Jsou skuteční. Jsou ryzí. Přesto však jsou postihnuti něčím, čemu teď říkám "železná kletba". Železná kletba je duševní stav, který vychází z nutnosti přežít extrémní emocionální situaci. Je to myšlenka toho, že se musíte se vším smířit a být silní bez ohledu na to, jak se cítíte, protože tu není žádná jiná možnost. To je běžná vibrace u lidí, kteří byli oběťmi a doslova neměli jinou možnost, než zemřít nebo se s tím fyzicky smířit, navzdory vnitřnímu zániku. Nejsou to tvrdí či chladní lidé, ale počítají s tím, že uvnitř musí být tvrdí jako železo. Je to samotářský stav. Stav, který neočekává péči jakéhokoliv druhu. Tato vibrace, která je důsledkem jejich minulosti, byla předávána z prarodičů na rodiče a z rodičů na děti. Je to zatím ta nejjednotnější vibrace, se kterou jsem se v kolektivním vědomí této země setkala. Velmi to tu lidem ubližuje. Ale také to Čechy dělá nejméně náročnými lidmi, jaké jsem kdy poznala. Od druhých nic neočekávají.

Víte, co to všechno znamená? Znamená to, že pokud je to město odrazem mě samotné, platí všechno, co jsem řekla i pro mě. Nejsem tvrdá či chladná osoba, ale počítám s tím, že uvnitř musím být tvrdá jako železo. Je to samotářský stav. Stav, který neočekává péči jakéhokoliv druhu. Tato vibrace je důsledkem mé minulosti. Velmi mi to ubližuje. Stejně tak mě to dělá nejméně náročným člověkem, jakého jsem kdy poznala. Od druhých nic neočekávám. Jsem postižena "železnou kletbou".

Praha je hodně zalidněná Romy. Dříve to bývalo hlavní město Čech. Řeka Vltava protéká městem, jako jeho míza. Pražský hrad, jehož vznik se datuje k roku 780 našeho letopočtu, je ten největší celistvý hrad na světě a vypadá, jako vzatý z nějakého disneyovského filmu. Město se v podstatě začalo rozpínat od úpatí hradu a časem se rozrostlo až za jeho hradby. Teď v něm sídlí prezident. Energie v Praze působí jako "práh". Připadá mi jako místo počátků. Působí na mě jako místo velké změny díky této energii. "Prahová" energie této země ovlivňuje vědomí zdejších lidí. To znamená, že Češi by mohli být lidmi, kteří stimulují svět s dostatečnou intenzitou (intenzitou jejich vlastního rozrůstajícího se vědomí), aby změnili kolektivní myšlení lidstva.
To v podstatě dělá z jejich vědomí katalyzátory (urychlovače) pro zbytek světa.


Včera jsem strávila celý den natáčením přímého přenosu skupinové diskuse s dalšími duchovními učiteli. Mluvili jsme čtyřmi různými jazyky. Nikdo neměl tušení, co ten druhý říká. Byla to opravdu komedie plná nedorozumění. Najednou jsem pochopila, proč se světové vlády nedokážou vyhnout konfliktu. Jestliže skupina nadšenců do nového věku (hnutí New Age), míru a lásky nedokáže společně souznít a přirozeně komunikovat na setkání, potom není žádná naděje pro mírové smlouvy nebo porozumění mezi vládními úředníky. Nemůžu se dočkat, až se utvoří společný jednosmyslný jazyk, který se budou učit všichni lidé na Zemi, a tak bez ohledu na to jakými dalšími jazyky budeme mluvit, budeme sdílet jeden jednomyslný způsob, jak pochopit jeden druhého. Cestování v zemi, ve které nerozumíte místní řeči, začíná vytvářet dojem, že lidé nejsou rozděleni do různých ras, nýbrž do různých druhů.

Dnes jsem se rozhodla chodit po památkách. V šest hodin večer mám prezentaci o emocích před velkým publikem, které přijelo do Prahy kvůli Festival Evolution, což je festival o zdravém životním stylu pořádaný každý rok. Asi bude k popukání sledovat, jak se někdo snaží přeložit mé už předtím poskládané myšlenky o původu lidských emocí. V nejbližších dnech se ještě objeví hodně záludností, tím jsem si jistá, takže zůstaňte naladěni.PŘEKLAD KOPÍRUJTE SE ZDROJEM nebo si to přeložte sami :) Nebo si to najdětě jinde! :DD Myslím, že zrovna tenhle článek už určitě někdo překládal.

Zdroj / Original Source:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kačuliii Kačuliii | Web | 17. února 2015 v 21:43 | Reagovat

Hezký blog!:)

2 Peggy Peggy | 17. února 2015 v 22:41 | Reagovat

[1]:Děkuju :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama