Květen 2015

Každý Ráno/Every Morning - Chinaski

28. května 2015 v 11:16 | Peggy Tail

"Je to dárek pro všechny šťastně i nešťastně zamilované k blížícímu se sv. Valentýnu. Děkujeme Adéle Decastelo, Petrovi Strnadovi, týmu Minimax films a všem fanouškům v roli svatebčanů. Byli jste skvělí," vzkazuje formace na svém facebookovém profilu.


Ráno

28. května 2015 v 11:03 | Peggy
Dnes ráno jsem se probudila, a až na to, že mě bolely ruce, jsem se cítila skvěle. Takový ten pocit vyspání a bezpečí, když se probudíte ve svém vlastním pokoji, své pohodlné velké posteli pod čistou, jemnou, hřejivou peřinou s polštářem pod hlavou. Slunce už svítí, protože nevstáváte brzy a z venku vám do pokoje proudí oknem čerstvý vzduch. Byla jsem za ten okamžik tak šťastná a musela poděkovat Vesmíru, že ho mám. Za všechno, co mám a co jsem kdy měla. A snad i za to, co mít budu. Kolik lidí se ráno budí na ledové podlaze, někde ve srubu nebo prostě na ulici. Na lavičce, v depu, v poušti, v práci, ve vězení, v nemocnici... Ráno vstanou (když mohou) a čekájí, co jim ten krutý svět zase přichystá. Zatímco já si tu ležela jako zkurvená královna, obklopená krásnými plakáty s vědomím, že jsou kolem mě lidé, kterým na mě záleží.
A tak znovu Děkuju.


Recenze a rozbor alba AVRIL LAVIGNE

14. května 2015 v 22:36 | Peggy Tail
Na konci roku 2013, měsíc po vydání úžasného alba Avril Lavigne, jsem napsala svou první recenzi. Vytvářela jsem jí pro formát PDF v InDesignu. Neměla jsem žádný blog. Napadlo mě, že bych to sem ráda dala, jenomže jsem nedokázala tu grafiku, kterou jsem vytvořila vložit na blog. Povedlo se mi to pouze tímto velice neomaleným a neestetickým způsobem a doufám, že mě za to nikdo nebude chtít sežrat. Každopádně, byla jsem na tu recenzi pyšná, i když už není aktuální a zpětně mi zní dětsky a hloupě. I přesto překonávám svůj strach a... tady je.